Nordic walking – sport dla każdego

Nordic walking – sport dla każdego
Oceń artykuł

Wędrówki z kijkami, czyli nordic walking, swoimi początkami sięga czasów średniowiecznych, jednak swoja popularność zawdzięcza Finlandii, gdzie przeszło 80 lat sport ten cieszył się bardzo dużym powodzeniem.

Nordic walking w ostatnich latach stał się również bardzo popularny w Polsce, ale nie tylko. Wędrówki z kijkami uprawiają Skandynawowie, Niemcy, Amerykanie, Kanadyjczycy i wiele innych narodów. Nordic walking na samym początku miał za zadanie pomagać utrzymać formę poza sezonem sportowcom zawodowym, którzy uprawiali biegi narciarskie, czy biathlon.

Obecnie spacery z kijkami uprawiają zarówno osoby młode jak i starsze, bowiem ta forma ruchu pozwala na usprawnienie swojego ciała, zachowanie dobrej kondycji przy minimalnym wysiłku. Dzięki kijkom utrzymujemy prawidłową postawę ciała, nie przemęczając kręgosłupa, a przy okazji ok 90 % mięśni całego ciała zmuszonych jest do pracy – zwłaszcza nogi i ręce. Technika chodu z kijkami jest bardzo prosta do ręki z prawym kijkiem dołącza lewa noga, a do lewej ręki prawa noga.

Post Author: admin