Flyboard, nowy wymiar rozrywki

Flyboard, nowy wymiar rozrywki
Oceń artykuł

Jeśli potrzebujesz nowych wyzwań, niesamowitych wrażeń i mnóstwa pozytywnych emocji, ten sport jest właśnie dla Ciebie. Jeśli masz duszę zdobywcy i nie boisz się smaku ryzyka, kochasz sporty ekstremalne – flyboard jest dla takich jak Ty. Co to w ogóle jest?

Co to jest Flyboard?

Flyboard to mechanizm, pozwalający na uprawianie ekstremalnych wyzwań na wodzie. Dzięki temu urządzeniu, żadna wodna akrobacja nie jest dla Ciebie niewykonalna. Dzięki flyboardowi, można wznieść się nawet kilkanaście metrów nad poziom wody i wykonywać przeróżne akrobacje.

Flyboard – jak to działa

Na czym polega zasada działania flyboardu? Jego siłą napędową jest mocny, bo ok 100 – 150 konny skuter wodny. Jego turbina, wykorzystywana jest do wytworzenia dwóch wodnych strumieni, pod bardzo dużym ciśnieniem. Ciśnienie to pozwala na unoszenie się urządzenia nawet do 18 metrów nad poziom wody. Uczestnik zakłada na nogi specjalny mechanizm, z dołączonymi dwoma wężami, który unosi go wysoko do góry. Ogromną sztuką, opanować jest przy tym równowagę. Nie potrzeba jednak wiele czasu, aby sport ten stał się dla nas ogromną frajdą.

Flyboard wynaleziony został przez mistrza świata w pływaniu skuterem wodnym, Frankiego Zapatę w 2011 roku. Sport ten doczekał się już nawet Mistrzostw Świata. Pierwsze tej rangi zawody, odbyły się w stolicy Kataru – Dosze. Wśród startujących 50 zawodników, byli również reprezentanci Polski. Konkurencja polegała na wykonaniu jak najbardziej efektownych, powietrznych akrobacji. Pierwszym Mistrzem Świata, został Francuz – Stephane Prayas.

Flyboard to nie tylko doskonała zabawa. Niestety jest to niezwykle kosztowna dyscyplina sportu. Nie mówiąc już o cenie sprzętu. Samo jego wypożyczenie to koszt 200 zł, za 15 minut przyjemności. 30 minut to już wydatek rzędu 360 zł. Jak widać, nie jest to sport dla wszystkich. Pomoże jednak zbudować mocne nogi.

Aby móc poczuć moc Flyboardingu, najlepiej wybrać się nad jeziora mazurskie bądź nad jezioro Maltańskie w Poznaniu, gdzie pod okiem doświadczonych instruktorów, spróbujemy swoich sił w tym jakże niezwykle pasjonującym sporcie ekstremalnym.2

Post Author: admin